Kółko przyrodnicze „W ogrodzie doświadczeń”

utworzone przez | cze 25, 2018 | Aktualności

W roku szkolnym realizowany był ogólnopolski projekt ,,Być jak Ignacy” w którym po raz drugi uczestniczyli uczniowie klas 6 z opiekunem Alicja Szpunar. W tym roku wybraliśmy postać  Mikołaja Kopernika. Zajęcia realizowane były podczas zajęć kółka ,,W ogrodzie doświadczeń’’. Poznaliśmy życie i osiągnięcia Mikołaja Kopernika. Zorganizowany został konkurs, którego celem było zaprezentowanie sylwetki Mikołaja Kopernika. Wybraliśmy się również na uczelnię PWST w Jarosławiu na warsztaty połączone z pokazami zjawisk fizycznych. Następnie poznaliśmy Układ Słoneczny. Finałem był konkurs ,,Modelowy Układ Słoneczny’’. Wspaniałe prace ozdobiły szkołę a praca Oliwii Broszko wysłana została do Warszawy. Wyniki konkursu: 1 miejsce zajęła Oliwia Broszko i Amelia Dłuhań , 2 miejsce Małgorzata Czyrek , 3 miejsce Gabriela Grendus uczennice klasy 6a. Na zakończenie programu pojechaliśmy na cykl warsztatów połączonych pokazami w planetarium w Chorzowie. Zdobywaliśmy wiedzę w ,, Ogrodzie Doświadczeń Stanisława Lema’’ w Krakowie.  W wycieczce uczestniczyli również uczniowie klasy 7a z panią Urszulą Tereszko.