Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

utworzone przez | cze 25, 2018 | Aktualności

W dniu 22 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Na uroczystość przybyli odświętnie ubrani uczniowie klas I-VII, nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Rodzice uczniów. Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęła dziękczynna Msza Św. sprawowana przez ks. Tomasza oraz ks. Krzysztofa w kościele pw. św. Wawrzyńca. Po jej zakończeniu cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed szkołą podstawową.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zastępca dyrektora szkoły p. Alina Suchy powitała wszystkich zebranych i podsumowała mijający rok szkolny, przedstawiając m.in. największe osiągnięcia, jakie były udziałem uczniów szkoły podstawowej. Najwybitniejsi uczniowie zostali uhonorowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Radymno. Nagrody osobiście wręczał p. Burmistrz – Krzysztof Roman. Otrzymali je laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów wiedzy: Konrad Cicirko (kl. 7a) – laureat konkursu matematycznego i historycznego – zdobywca tytułu „Wybitny Laureat”, Jakub Sudoł (kl. 7a) oraz Bartosz Niedźwiedź (kl. 6b) – finaliści konkursu matematycznego, Wiktor Szałyga (kl. 6b) – finalista Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea – zdobywca brązowego medalu oraz Oliwia Broszko (kl. 6a) – zdobywczyni tytułu „Primus inter pares” za najwyższe wyniki w nauce.  Dodatkowo listy gratulacyjne z rąk p. Burmistrza otrzymali także rodzice wymienionych uczniów. W dalszej części uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie, którzy zdobywali czołowe miejsca w innych organizowanych konkursach matematycznych. Wśród nich byli uczniowie: Szymon Biały (kl. 6b), Katarzyna Gdula (kl. 2a), Filip Sopel (kl. 2a), Anastazja Wielgosz (kl. 2b), Patrycja Krysiak (kl. 4a) i Malwina Piętka (kl. 4a). Także nauczyciele sprawujący opiekę naukową nad wymienionymi uczniami, w osobach, p. Urszuli Tereszko, p. Anny Borówki, p. Elżbiety Stefaniuk, p. Joanny Maziarz i p. Małgorzaty Hamacher otrzymali z rąk p. wicedyrektor specjalne podziękowania i nagrody. Następnie głos zabrał p. Burmistrz gratulując jeszcze raz osiągniętych sukcesów, a p. Danuta Woźniak odczytała list przebywającej na urlopie chorobowym p. dyrektor Marii Jędrejko, w którym podziękowała wszystkim za 10 lat współpracy podczas zarządzania szkołą podstawową. Następnie przewodniczący Rady Rodziców, p. Artur Marciak złożył na ręce p. wicedyrektor podziękowania za całoroczną pracę szkoły.
Na zakończenie uroczystości p. wicedyrektor złożyła uczniom życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, po czy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa promocyjne do następnej klasy.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły życzymy spokojnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!