W NASZYM PLANIE DOBRE WYCHOWANIE!

utworzone przez | paź 13, 2018 | Aktualności

1-.10 – 5.10 2018   – TYDZIEŃ WYCHOWANIA

Tydzień Wychowania to inicjatywa, która odbyła się już po raz trzeci w naszej szkole. Służyła realizacji wybranych elementów programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły. Miała ona podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój młodego człowieka. Celem nadrzędnym było propagowanie właściwych wzorców zachowań oraz podniesienie kultury osobistej wśród uczniów.

Ten szczególny tydzień rozpoczął się apelem inaugurującym zaplanowane działania. Uczniowie klas młodszych prezentowali wcześniej przygotowaną przez siebie piosenkę na temat zasad dobrego wychowania oraz krótkie rymowanki przypominając wszystkim o wadze życzliwości, uprzejmości i uśmiechu na co dzień.

Każdego dnia towarzyszyło wszystkim uczniom głośne czytanie i dyskusja
o najważniejszych życiowych  wartościach, przedstawionych w krótkich opowiadaniach

i bajkach filozoficznych.
W ramach działań dzieci i młodzież miała możliwość wzięcia udziału w kilku przedsięwzięciach, takich jak:

• Rozdawanie orderów uśmiechu, szacunku, życzliwości.
  • Rozdawanie plakietek pod hasłem „Przepraszam, dziękuję, proszę te słowa zawsze na ustach noszę” oraz ‘Znajdź się wśród kulturalnych”.
  • Rozmowy wychowawcze w klasach poświecone kulturze zachowania i kulturze bycia.
  • Wprowadzenie zasad dobrego wychowania w czasie lekcji i w czasie przerw.
  • Konkurs na wiersz o tematyce dobrego wychowania, który zaowocował oryginalnymi
    i ciekawymi wierszykami. Twórczość dziecięca została zaprezentowana na szkolnej wystawce. Oto laureaci konkursu:

• I miejsce – Katarzyna Lisowska I c, Maria Żelak I a, Michał Biały  IV a
    • II miejsce – Wiktoria Piwawar II a,Maja Biesiadecka IV b, Zofia Indra I a
    • II miejsce – Emilia Jurkiewicz IIIa, Piotr Gonciarz II b, Maja Tomaszewska II a
  • Konkurs plastyczny –„ W naszym planie dobre wychowanie”. Oto laureaci konkusu:
    • I miejsce – Anastazja Wielgosz IIIb
    • II miejsce Karina Haluk II b
    • II miejsce Łukasz Czekierda III b
    • Wyróżnienia: Aleksandra Słabak, Karolina Prymon i Eliza Hajduk

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie  gratulujemy!!!

Wyrażamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do podniesienia poziomu świadomości dzieci i młodzieży w zakresie dbania o kulturę osobistą w relacjach na co dzień. Liczymy na to, że przez upowszechnianie prawidłowych postaw społecznych sprawimy, że magiczne słowa, uprzejmość, uśmiech, szacunek i życzliwość towarzyszyć nam będą przez cały rok szkolny.

„Każdy z nas ma jakieś wady…

Lecz choć bardzo byś się silił

Innych zmienić nie dasz rady.

Za to siebie – w każdej chwili!”