Smaczne i zdrowe kanapki kolorowe

utworzone przez | paź 14, 2018 | Aktualności

W ramach realizacji programów ,, Owoce w szkole” i Szklanka mleka” oraz w trakcie realizacji bloku tematycznego ,,Jemy zdrowo”, uczniowie klas II przez kilka dni zajmowali się tematyką zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci poznawały zasady zdrowego jedzenia, w szczególności korzyści z diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne. Uczniowie uczyli się również o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji. Dowiedzieli się, że tylko odpowiednie odżywianie nie tylko rozwija dziecko, ale też daje mu energię tak potrzebną do nauki i zabawy.

Czytali ciekawe teksty przyrodnicze, poznali piramidę żywienia, wykonali ciekawe prace plastyczne, urządzili kąciki przyrodnicze i wystawki w klasach, uczestniczyli w zabawach tematycznych typu ,,Sałatka owocowa” itp.

Jednak największym uznaniem cieszył się dzień, kiedy sami robili zdrowe kanapki, bowiem zajęcia kulinarne to coś, co dzieci uwielbiają. Uczniowie w tym dniu przynieśli potrzebne produkty, założyli fartuszki i przygotowali stanowiska pracy. Samodzielnie wykonali kanapki, mając na uwadze, że zdrowe kanapki muszą zawierać sporo warzyw, bo to cenne źródło witamin. Następnie odbyła się degustacja, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie.

Dzięki takim zajęciom uczniowie kształtują w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność oraz dbałość o własny organizm.

Szkoła obok domu to najlepsze miejsce na wyrabianie odpowiednich nawyków żywieniowych, które później towarzyszą im przez cale życie.