16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Wizyta Księdza Biskupa Adama Szala

utworzone przez | paź 14, 2018 | Aktualności

W środę 3 października 2018 odwiedził naszą szkołę ks. Arcybiskup Adam Szal.  Około godziny 11.00 w towarzystwie ks. Proboszcza Grzegorza Kowalczyka przybył do SP przy ulicy Mickiewicza 4, gdzie spotkał się z nauczycielami, pracownikami i uczniami. Ksiądz Biskup został serdecznie powitany przez pana dyrektora Pawła Kalisza oraz najmłodszych uczniów. Potem starsza młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny w którym zaprezentowała naszą szkołę noszącą imię Bohaterów Września 1939 roku. Po przedstawieniu głos zabrał Ksiądz Biskup, który wyraził radość z pobytu w naszej szkole i podkreślił, że tak wspaniali patroni szkoły zobowiązują nas nie tylko do zdobywania wiedzy, ale i mądrości. Następnie udzielił nauczycielom i uczniom pasterskiego błogosławieństwa na dalsze lata nauki i udał się na krótkie spotkanie z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Wyrażając wdzięczność za możliwość spotkania się w naszej szkole podziękował Panu Dyrektorowi, wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.