Bicie Rekordu Guinessa z WOŚP

utworzone przez | paź 17, 2018 | Aktualności

16 października już po raz kolejny punktualnie o godzinie 12.00 wspólnie z fundacją WOŚP rozpoczęliśmy bicie Rekordu Guinessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo -oddechowej przez jak największa liczbę osób. Odbyło się to również w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klasy II a, II b, III b i IV a wspólnie ze swoimi wychowawcami. Przez pół godziny wspólnie z ponad 1000 instytucji i szkół w całej Polsce, wykonywaliśmy podstawowe czynności ratujące życie. Zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. Pokazaliśmy, jak ważna jest pierwsza pomoc i jak niewiele potrzeba, by jej udzielić.

Dzieci okazały się wspaniałymi ratownikami. Niektóre wielokrotnie przystępowały do resuscytacji na przygotowanych fantomach, pokazując, że dziecko potrafi odpowiednio zachować się, w sytuacji zagrożenia życia. Takie akcje uczą wzięcia odpowiedzialności za  siebie i innych. Pokazują, że nikt nie może być obojętny, gdy zagrożone jest życie drugiego człowieka.