VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

utworzone przez | paź 17, 2018 | Aktualności

Tradycyjnie, w ostatni  piątek września obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

O godzinie 8.00 uczniowie szkoły zebrali się na apelu inaugurującym akcję. Obchody rozpoczął Pan Dyrektor Paweł Kalisz życząc wszystkim uczniom sukcesów i dobrej zabawy. Następnie szkolny koordynator akcji przedstawił zasady przebiegu egzaminów oraz komisje egzaminacyjne w składzie:

• Maria Michalska, Aleksandra Kosztyła – klasa 6c
  • Malwina Piętka, Weronika Brzyska, Patrycja Krysiak – klasa 5a
  • Dawid Budniak, Łukasz Marciak, Michał Szramik – klasa 5b
  • Otylia Stryczek, Jakub Kmieć, Oliwier Gomółczak – klasa 5c

Po apelu uczniowie udali się do klas, a komisje przystąpiły do egzaminowania. Tytuł MT EXPERTA oraz CERTYFIKAT otrzymało 177 uczniów. Niewątpliwym rekordzistą w pisaniu egzaminu drugi rok z rzędu okazał się Jarosław Kurasz (3a gim.) z czasem 5.36 sekundy. Obchody VIII ŚDTM poprzedzała akcja informacyjna, która rozpoczęła się w poniedziałek 24 września 2018r. Szkoła została ozdobiona plakatami, gazetkami, wywieszono list do rodziców oraz licencję organizatora lokalnego. Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia i zapraszamy za rok!