W klasie zapachniało…

utworzone przez | paź 28, 2018 | Aktualności

23 października uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich.

Odwiedziły nas panie z ,,Akademii Jaskółka”, które przybliżyły dzieciom proces powstawania mydła. Dzieci dowiedziały się, z jakich substancji składa się mydło, co należy do niego dodać, aby miało piękny zapach i kolor. Prowadzące prezentowały tylko naturalne surowce roślinne do barwienia i aromatyzowania mydła, czyli zioła, kwiaty i olejki eteryczne.

Najprzyjemniejszym zajęciem było jednak robienie własnych mydełek.

Uczniowie otrzymali silikonowe foremki i pod kierunkiem prowadzących stworzyli glicerynowe mydełka z różnymi dodatkami. Były mydełka z ziołami, kwiatami, brokatem kosmetycznym, a także o różnych zapachach np. czekolady, pomarańczy itp. Stworzone mydełka były bardzo kolorowe i pachnące, ale przy tym przyjazne dla skóry, ponieważ zawierały tylko naturalne składniki, bez żadnych konserwantów.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty młodego chemika, gdyż zajęcia były nie tylko doskonałą zabawą, ale również mini lekcją chemii. Takie zajęcia rozwijają kreatywność, zdolności manualne dzieci, pobudzają wyobraźnię, zmysł estetyczny oraz dają radość tworzenia.

Dziękujemy paniom z ,,Akademii Jaskółka” za atrakcyjne zajęcia, a mamie jednej z naszych uczennic p. Sabinie Kuta za pomoc w zorganizowaniu tej ciekawej lekcji.