W hołdzie niepodległej. Konkurs pięknego czytania

utworzone przez | lis 14, 2018 | Aktualności

„… Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja , ziemia Ojców,  z której wyrosłeś…”

W dniu 6 listopada 2018 r., w budynku Gimnazjum przy ulicy Lwowskiej 40 F  zgromadzili się entuzjaści głośnego czytania z klas starszych Szkoły Podstawowej . Uczniowie rywalizowali o zaszczytny tytuł  Mistrza Pięknego Czytania.

Głównym celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również kształcenie umiejętności pięknego czytania, wzbudzanie zainteresowania książką oraz. uwrażliwianie na piękno literatury.

Uczestnikom konkursu pięknego czytania kibicowali koledzy i koleżanki. W jury zasiedli nauczyciele: p. Maria Lewandowska, p. Dominika Świętoniowska  i  p. Elżbieta Kawulka.

Każdy uczestnik prezentował swoje umiejętności czytając fragmenty tekstów z Antologii Niepodległości rekomendowanej przez Prezydenta Polski.

Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł  Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Amelia Dłuhań  z kl. VII a,    drugie miejsce zdobyła Natalia Bojarska  z klasy VIII a, zaś trzecie miejsce Natalia Segiń z klasy VI c.

Jury przyznało również trzy  wyróżnienia: dla Justyny Momot z klasy  V b, Mileny Miśko z klasy  VII b i Lucji Wolanin z klasy  VI c.

Uczniowie  pięknie czytali i słuchali się z zainteresowaniem.

Organizatorkami konkursu były p. M. Czerniecka, p. Iwona Brzuchacz i p. K.Gałęza