Dla Niepodległej. Konkurs piosenki polskiej.

utworzone przez | lis 14, 2018 | Aktualności

„… Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja ,

ziemia Ojców,  z której wyrosłeś…”

Dzień  8 listopada 2018 r. był dniem szczególnym, w którym poprzez piękny śpiew  i zaangażowanie świętowaliśmy setną rocznicę  urodzin naszej  Niepodległej Ojczyzny.

Głównym celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja polskich piosenek  a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Uczestnikom konkursu polskiej piosenki  kibicowali koledzy i koleżanki. W jury zasiedli nauczyciele: p. Grażyna Stopa i p. Ala Sucha.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I-VIII.

Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VIII.

Jury oceniało umiejętności wokalne , dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów , umuzykalnienie i interpretację.

W kategorii klas młodszych zwyciężył Franciszek Brzyski z klasy I b, drugie miejsce zdobył Adam Pich z klasy Ic , zaś trzecie ex aequo  Oktawia Chruściel   z klasy IIb
i Zuzanna Jurczyńska z klasy III b.

Jury przyznało również  wyróżnienie  dla Oliwii Mokrzyckiej  z klasy  II a .

W kategorii klas starszych  jury  najwyżej oceniło wykonanie piosenki przez Sandrę Gąskę z klasy IV a,  drugie miejsce zdobyły ex aequo  Milena Rabczak  z klasy V a i Karolina Kowalowicz  z klasy IV a , na trzecim miejscu uplasowała   się Wiktoria Wanio z klasy VIII a.

Jury przyznało również  dwa  wyróżnienia dla Emilii Kani z klasy IV b oraz  Emilii Przytuły z  klasy IV a.

Organizatorkami konkursu były p. E. Koralewicz – Bagińska , M. Czerniecka i p. K. Gałęza