Uroczystość Święta Niepodległości

utworzone przez | lis 16, 2018 | Aktualności

logo11lW przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z udziałem całej społeczności szkolnej. Na wstępie głos zabrał p. dyrektor szkoły Paweł Kalisz, który serdecznie powitał zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli oraz nawiązał do wydarzeń sprzed 100 lat, które legły u początków powstania, odrodzonej po długim okresie zaborów, II Rzeczypospolitej. Następnie na salę zostały wprowadzone sztandary szkoły i o godzinie 11:11 nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach bicia rekordu Guinnessa. Następnie zgromadzeni na akademii mieli okazję obejrzeć okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Elżbiety Koralewicz-Bagińskiej oraz p. Elżbiety Rak. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie zostali zaproszeni przez dyrekcję szkoły do udziału w miejskich uroczystościach Święta Niepodległości.