Śniadanie daje moc!

utworzone przez | lis 20, 2018 | Aktualności

8 listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a w naszym kraju jest dniem akcji „Śniadanie daje moc”. Celem tego programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie dziecka. W naszej szkole klasy I-III włączyły się kolejny raz do tej akcji. Już od rana pachniało w klasach świeżo wyciskanym sokiem z owoców, smakowitymi kanapkami, sałatkami, owocowymi szaszłykami, które przygotowali uczniowie pod kierunkiem wychowawców i pomocy rodziców. Najprzyjemniejszą chwilą dnia była degustacja wykonanych potraw i wzajemne częstowanie się. Dzieci przekonały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dający energię na cały dzień i można sprawić, by był smaczny i kolorowy.