IV Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

utworzone przez | lis 23, 2018 | Aktualności

Biblioteka szkolna  po raz trzeci zaprasza wszystkich rodziców i uczniów kl. 1 – 4 i 5 – 8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Konkurs ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Będzie to również dobra okazja do doskonalenia techniki czytania oraz wyrabiania umiejętności czytania ze zrozumieniem

Korzyści?

• Budowanie mocnych więzi a dzieckiemwielka-liga
  • Wzbogacenie języka i słownictwa
  • Lepsza pamięć i koncentracja
  • Kształtowanie wyobraźni
  • Zdobywanie nowej wiedzy
  • Umiejętność wyszukiwania informacji

Na czym polega konkurs?

Uczniowie wypożyczają w bibliotece książki wybrane z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu , najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddaja do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Do zaliczenia testu konieczne jest zdobycie minimum 8o punktów na 100 możliwych . Uczniowie zdobywają 6 sprawności czytelniczych. Pierwszy etap trwa do 31 stycznia lutego  2019 roku.

Po troje najlepszych czytelników z kategorii  1-4 i 5-8  weźmie udział w następnym etapie konkursu – powiatowym jako drużyna.

Zwycięzcy etapu szkolnego zostaną wyłonieni na drodze testu kwalifikacyjnego, który odbędzie się na terenie szkoły. Następnie najlepsi wystąpią w półfinale i finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.

Zachęcamy do udziału. Zapisy do końca listopada w szkolnej bibliotece.

Wielka Liga Czytelników – krok po kroku:

Etap pierwszy – szkolno-biblioteczny

Termin: 6 listopada 2018 r. – 31 stycznia 2019 r.

• Uczniowie zdobywają 6 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu (z pomocą rodzin) testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur
  • Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności przystępują do testu kwalifikacyjnego pisanego w szkole lub bibliotece.
  • Maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii (klasy 1-4 i 5-8) awansuje do kolejnego etapu.

Etap drugi – powiatowy

Termin: 28 lutego 2019 r.

• Każdą placówkę z etapu pierwszego reprezentuje do 3 uczniów w obu kategoriach, którzy od tego momentu tworzą drużyny.
  • Drużyny piszą Test z pytaniami do treści książki wyznaczonej przez organizatora.
  • Do następnego etapu awansuje po jednej drużynie z powiatu (w obu kategoriach).

Etap trzeci – wojewódzki

Termin: 28 marca 2019 r.

• Najlepsze drużyny z powiatów piszą test z pytaniami do treści książki wyznaczonej przez organizatora.
  • Do następnego etapu awansuje po jednej drużynie z województwa (w obu kategoriach).

Etap czwarty – finał w Katowicach

Termin: 10-11 maja 2019 r.

• 10 maja najlepsze drużyny z województw piszą test z pytaniami dotyczącymi treści książki wyznaczonej przez organizatora.
  • 11 maja – finał „Wielkiej Ligi Czytelników” – wręczenie nagród, zabawa „Rodzina na medal”, spotkania autorskie i wiele innych atrakcji.

Szczegółowe informacje w szkolne bibliotece  u koordynatora szkolnego: Marty Czernieckiej

Regulamin konkursu dostępny na stronie http://wielka-liga.pl/

Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!