Kocham Cię, Polsko

utworzone przez | lis 26, 2018 | Aktualności

kochamciepolsko22.11.2018 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się szkolny turniej Kocham Cię, Polsko. Były to rozgrywki na wzór telewizyjnego turnieju pod tym samym tytułem, a stanowiły kolejny element szkolnych obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Do rywalizacji wiedzy o naszej ojczyźnie stanęły 2 pięcioosobowe drużyny z klas I-IV. Każdą z klas reprezentował jeden uczeń. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny: białych i czerwonych. Pozostali uczniowie, czyli widownia z zaangażowaniem pomagali i dopingowali swoich zawodników, którzy zmagali się w sześciu konkurencjach: „ Muzyczne licytacje”, „ Co to jest?”, „Kalambury”,  „ Urodziny”, „Jaka to melodia?” oraz „Koło fortuny”.

Zadania wzbudzały wiele emocji, szczególnie wśród publiczności. Szala zwycięstwa przechodziła z rąk do rąk, ale ostatecznie u wszystkich triumfowała dobra zabawa. Przy tej okazji zostały przypomniane i utrwalone różne polskie zwyczaje, tradycje i symbole.
W rywalizacji nie było przegranych, ponieważ wszystkie klasy otrzymały nagrody w postaci gier, ale zwycięzcy dodatkowo zdobyli dla swoich klas „dzień wolny od zadań domowych”. Radosna, głośna i bardzo żywa reakcja publiczności potwierdziła, że można uczyć się przez zabawę.