Najmłodszych obcowanie z kulturą

utworzone przez | gru 11, 2018 | Aktualności

Końcem listopada dzieci z klas młodszych uczestniczyły w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Klasy pierwsze wybrały się do Centrum Kulturalnego do Przemyśla na spektakl teatralny pt. „Świat Andersena”. Aktorzy z Teatru Wrocławskiego IN ART przedstawili trzy odrębne baśnie Andersena: „Świniopas”, „Nowe szaty króla” i „Brzydkie kaczątko”. Każda historia przedstawiona została w innej technice aktorskiej i innym planie. Był teatr maski, teatr lalek oraz teatr żywego aktora. Z każdej bajki wypływał morał. Dzieci dowiedziały się, że najważniejszym w życiu jest talent, dobroć, mądrość, a nie zabawki, piękne stroje i wygląd. Bogactwo form, strojów, tematyki dostarczyło dzieciom niecodziennych wrażeń.

Klasy drugie wybrały wyjazd do kina Helios na film pt. „Dziadek do orzechów”. Uczniowie trzecich klas, na scenie Ogniska Baletowego w Jarosławiu, mieli okazję obejrzeć niezwykle widowiskową sztukę pt. „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Wspaniała gra aktorów, barwne i realistyczne stroje oraz plemienne maski, piękna scenografia i afrykańskie rytmy wygrywane na tam-tamach, przybliżyły młodym widzom egzotyczną kulturę Afryki. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody głównego bohatera, Kazika. Zachęcone przez aktorów, z entuzjazmem włączyły się także w akcję przedstawienia. Spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń i z pewnością wywołał chęć podróżowania i przeżywania przygód.