MIKOŁAJKI z JANEM PAWŁEM II

utworzone przez | gru 28, 2018 | Aktualności

Od dawien dawna 6 grudnia jest dniem wyjątkowym. Wszyscy oczekują prezentów, ale też za pośrednictwem niezwykłego Świętego obdarowują innych.  Tak samo było i tego roku, do szkoły przy ulicy Lwowskiej przybył Mikołaj wraz ze swym orszakiem. Obdarowywanie ma niezwykłą moc, dlatego przygotowane i rozdane prezenty sprawiły wszystkim ogromną przyjemność.

Dodatkową niespodziankę sprawił niezwykły Anioł. Z piosenką na ustach, przy dźwiękach gitary w towarzystwie Mikołaja, aniołków i diabełków oraz uczniów klas gimnazjalnych odwiedził poszczególne klasy obdarowując wszystkich radością.

Ten niezwykły dzień uczniowie naszej szkoły świętowali ze Świętym Janem Pawłem II. Na początku słowo o papieżu – rodaku wygłosił dyrektor szkoły Pan Paweł Kalisz. Powiedział między innymi o niezwykłej osobowości i ogromnych zasługach Jana Pawła dla naszego kraju i całego świata. Następnie głos zabrała młodzież, która wspomnieniem, wierszem i piosenką uczciła tego wielkiego człowieka. Program artystyczny przygotowany przez koło teatralne (kl.5a,b) pod tytułem „Jan Paweł II  CZŁOWIEK WOLNOŚCI” przypomniał ważne czyny i słowa papieża związane z walką o niepodległość, z umiłowaniem Ojczyzny i obowiązkiem z racji bycia Polakiem.

Na koniec wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń papieża – „Barkę” oraz otrzymali błogosławieństwo od księdza Krzysztofa.

Za przygotowanie i organizację grudniowego święta odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski pod opieką p. E. Kawulki i A. Radziejowskiej oraz ks. Krzysztof Szyndler. Zdjęcia – Amelka Rabczak.