16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Sukces uczniów w Konkursie Wiedzy o Niemczech w Jarosławiu

utworzone przez | sty 16, 2019 | Aktualności

W dniu 18 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu odbyła się pierwsza edycja konkursu Landeskunde – Niemcy. Konkurs miał na celu rozbudzenie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi. Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, zostało wyłonionych 6 osób, które reprezentowały naszą szkołę
w Jarosławiu. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test otwarty dotyczący m.in. takich zagadnień jak geografia, historia, polityka, gospodarka czy kultura Niemiec. Naszą szkołę reprezentowali Anna Napierko III A, Patryk Maj III A, Justyna Gołdy III B, Karolina Jurkiewicz VIII B, Kamila Szmagara VII B oraz Kacper Sanocki VII B.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze pokonując konkurencję – Anna Napierko zajęła II miejsce, a Justyna Gołdy III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.