RODZINNE KOLĘDOWANIE

utworzone przez | sty 27, 2019 | Aktualności

18 stycznia 2018 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Radymnie odbyła się druga edycja koncertu kolęd i pastorałek „Rodzinne Kolędowanie” w wykonaniu radymniańskich rodzin, przyjaciół, dzieci i młodzieży.

W wypełnionym po brzegi holu przybyłych gości i kolędników powitali: dyrektor szkoły Pan Paweł Kalisz oraz dyrektor MOK w Radymnie – Pani Dorota Gunia, która poprowadziła koncert.

Najważniejszym celem spotkania było kultywowanie polskiej, rodzinnej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia. Jeszcze raz przeżyliśmy świąteczne chwile – rodzice, dziadkowie, dzieci, uczniowie, przyjaciele, nauczyciele, pracownicy… – razem Dzieciąteczku na chwałę, a zimowa scenografia, blask świec i  scenicznych świateł oraz padający za oknem śnieg stwarzały nastrój ciepła i niezwykłości. Było tak, jak w refleksji ks.

Jana Twardowskiego:
„Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

Do udziału w koncercie zgłosiło się 21 rodzin i grup przyjaciół (w sumie 71 kolędników), którzy przy melodii kolęd lub z własnym akompaniamentem wyśpiewali swoje ulubione pastorałki. Każdy wykonawca otrzymał „Certyfikat kolędnika”, płytę cd z kolędami oraz słodki upominek.

Wszyscy uczestnicy spotkania, zarówno kolędnicy, jak i zgromadzona publiczność wspólnym kolędowaniem jeszcze raz w ten styczniowy wieczór przywołali bożonarodzeniowy, rodzinny czas, podczas którego w każdym ludzkim sercu wraz z Małym Dzieciątkiem rodzi się miłość, dobro i nadzieja.

Pod koniec spotkania zostały rozdane nagrody uczestnikom Szkolnego Konkursu Szopek. I miejsce zajęła Patrycja Krysiak kl. Va, II – Michał Piętka kl. Ia, III – Jagoda
i Oliwia Madejowskie (kl. Vc i VIIb). Gratulujemy!

„Rodzinne Kolędowanie” zostało zorganizowane przy współpracy Szkoły Podstawowej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie.