utworzone przez | lut 11, 2019 | Aktualności

,,Ten kto czytać lubi, nigdy się nie nudzi’’

5 lutego uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią odwiedzili Bibliotekę Miejską w naszym mieście. Głównym celem wizyty było rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Na miejscu czekała już na nas dyrektor biblioteki pani Agnieszka Bojarska, która pokazała dzieciom zasoby placówki oraz zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki. Pani Dyrektor oprowadziła dzieci po bibliotece, pokazała zbiory książek oraz przedstawiła sposoby katalogowania księgozbioru. Zareklamowała dzieciom najciekawsze książki z różnych dziedzin, zachęcając przy tym, by często odwiedzały bibliotekę z rodzicami.  Z regału przeznaczonego specjalnie dla dzieci, każdy mógł wybrać sobie książkę i poczytać chwilę                    w ciszy. Pani Agnieszka przygotowała również dla uczniów wiersze oraz zagadki o bohaterach książek dla dzieci. Uczniowie mieli odgadnąć tytuły książek, z których pochodzą bohaterowie. Okazało się, że z tym zadaniem poradzili sobie bezbłędnie.

Wychowawczyni pokazała bibliotekarce książeczki, które wykonali sami uczniowie   w ramach bloku tematycznego realizowanego na zajęciach ,, Książka moim przyjacielem”.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie pani Dyrektor poczęstowała uczniów słodkościami, a dzieci zrewanżowały się  tym samym. Zachęcone przez panią Agnieszkę, umówiliśmy się na następną wizytę 2 kwietnia, kiedy to obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci.

Wycieczka do biblioteki była sposobem pokazania uczniom, że podczas  zbliżających się ferii zimowych jedną z przyjemniejszych form spędzania czasu wolnego może być czytanie książek.