Etap wojewódzki „Wielkiej Ligi Czytelników” za nami

utworzone przez | kwi 1, 2019 | Aktualności

We wszystkich województwach w Polsce 28 marca 2019 r.  odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Celem tej inicjatywy jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów, kształtowanie nawyków czytania i promowania książek.

Na Podkarpaciu konkurs miał miejsce w Urzędzie Marszałkowskim i w Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Z testem dotyczącym wybranych lektur zmierzyły się 33 drużyny, które poprzednio przeszły eliminacje powiatowe. Wśród uczestników byli i nasi Mistrzowie Powiatu Jarosławskiego  ze Szkoły w Radymnie: Paweł Bącal, Karol Szałyga i Kasia Gdula ( kategoria I-IV ) oraz Malwina Piętka, Otylia Stryczek i Patrycja Krysiak (kategoria V-VIII ).

Wyniki konkursu, zostaną ogłoszone 4 kwietnia. Najlepsze drużyny z poszczególnych województw  wezmą udział w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 11 maja
w Katowicach. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic, przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Rzeszowie.

Trzymamy kciuki za naszych wspaniałych  młodych czytelników.

Już dziś, niezależnie od uzyskanych rezultatów, gratulujemy udziału w półfinale wojewódzkim, gdyż jak podkreśla główny organizator: W tym konkursie nie ma przegranych. Jeżeli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą!