Tydzień Języków Europejskich

utworzone przez | kwi 10, 2019 | Aktualności

W dniach 4-8 marca w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Europejskich.

Pierwszego dnia nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Tygodnia. Drugiego dnia wywieszone zostały prace plastyczne uczniów o tematyce „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Następnego dnia szkołę odwiedziła jej absolwentka, która spędziła 6 lat w Brazylii. Opowiedziała uczniom o kulturze tego kraju oraz o tym jak znajomość języka angielskiego pomogła jej w funkcjonowaniu w obcym kraju. Przedstawiła prezentację multimedialną najciekawszych miejsc jakie udało się jej zobaczyć. Czwartego dnia podczas jednej z przerw uczniowie wzięli udział w poszukiwaniach zagadek językowych ukrytych na korytarzach szkoły. Klasy 3a oraz 4a, które odnalazły i rozwiązały największą ilość zagadek, jako nagrodę otrzymały dzień bez zadania domowego. Ostatniego dnia odbył się quiz językowy, w którym udział wzięli reprezentanci klas, oraz rozdane zostały nagrody za konkurs plastyczny.