Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

utworzone przez | kwi 10, 2019 | Aktualności

Dnia 5-go kwietnia, po raz kolejny odbył się w szkole Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim lub niemieckim. Celem konkursu było kształcenie wymowy, wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego i niemieckiego, propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie oraz wzbogacenie słownictwa.

Udział w konkursowych zmaganiach wzięło 13 uczniów, w tym trzy duety. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-4 oraz 5-8.

Pierwsze miejsce w pierwszej kategorii zajęła Sandra Gąska kl. 4a z piosenką „Don’t let me down” The Chainsmokers, drugie Karolina Kowalowicz z klasy 4a oraz trzecie miejsce duet Nikola Bernacka i Agata Niedźwiedź z klasy 4b.

W kategorii klas 5-8 pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Miciak z klasy 7a z utworem „Always Remember Us This Way” Lady Gagi, miejsce drugie zajęła Katarzyna Matuszek z kl. 7a oraz trzecie miejsce duet Amelia Rabczak wraz z Miriam Łakomską z klasy 8b.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz gratulujemy występu.