NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ!

utworzone przez | cze 11, 2019 | Aktualności

W roku szkolnym 2018/2019 realizowano w naszej szkole program profilaktyczny „Nie pal przy mnie proszę” rekomendowany przez Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Jarosławiu. Jego głównym celem było  wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Realizacja programu służyła również poszerzeniu wiedzy uczniów o zdrowiu, uświadamianiu im, że palenie tytoniu jest szkodliwe. Programem zostali nim objęci uczniowie z klas I, II, III.  Realizatorkami programu były: p. Ala Sucha, p. Danuta Woźniak, p. Joanna Maziarz, p. Małgorzata Hamacher, p. Maria Burbeło, p. Marzena Reszka. Całość działań koordynowała pedagog szkoły p. Katarzyna Gałęza. W ramach realizacji programu odbywały się cykliczne zajęcia profilaktyczne z uczniami zwieńczone konkursem plastycznym. Jego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsceJulia Sawa III a

II miejsceMilena Bojarska II b

III miejsceKlaHanna Gala I a

Wyróżnienia:

Michał Piętka – I a, Ksawery Kaczmar – I c, Karol Bondarenko – II a

Prace za I, II, III miejsce przeszły do II etapu konkursu „Nie pal przy mnie proszę”. Wyróżnienie na szczeblu powiatowym otrzymała Milena Bojarska z klasy II b.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję programu w następnym roku szkolnym.