Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

utworzone przez | lip 12, 2019 | Aktualności

W dniu 19 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystość przybyli odświętnie ubrani uczniowie klas I-VIII, III klas gimnazjalnych, nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Rodzice uczniów. Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęła dziękczynna Msza Św. w kościele pw. św. Wawrzyńca. Po jej zakończeniu cała społeczność szkolna zebrała się na placu szkolnym przy ul. Mickiewicza. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły i przekazanie go przez ósmoklasistów swoim młodszym kolegom i koleżankom. Pan dyrektor po powitaniu zebranych podsumował krótko mijający rok szkolny. W dalszej części uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zgromadzili największe wkłady w szkolnym SKO. Nagrody osobiście wręczała pani dyrektor Oddziału Banku PKO B.P. Następnie nagrodzeni zostali uczniowie klas I-IV, którzy zdobywali czołowe miejsca w organizowanych ostatnio konkursach. Na zakończenie uroczystości z uczniami pożegnała się długoletnia dyrektor szkoły – p. Maria Jędrejko, która z końcem wakacji przechodzi na emeryturę. Uczniowie klas I-IV rozeszli się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa promocyjne do następnej klasy, natomiast uczniowie klas V-VIII oraz gimnazjaliści przeszli do budynku szkoły przy ul. Lwowskiej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Tutaj w sposób specjalny, dyplomem „Primus inter pares”, wyróżnieni zostali: wśród gimnazjalistów Justyna Gołdy (kl. 3b), zaś wśród uczniów szkoły podstawowej – Aleksandra Kosztyła (kl. 6b) za najwyższe wyniki w nauce. Następnie osobiście p. dyrektor wręczał wszystkim uczniom nagrody książkowe i świadectwa promocyjne z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali ponownie laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz uczniowie, którzy zdobywali czołowe miejsca w organizowanych ostatnio różnych konkursach. Na zakończenie uroczystości p. dyrektor złożył uczniom życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, po czy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa promocyjne do następnej klasy.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły życzymy spokojnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!