utworzone przez | wrz 18, 2019 | Aktualności

W dniu 10 września 2019 r. klasa VI c i VII a ze Szkoły Podstawowej w Radymnie pod opieką Pani Anny Huk, Pani Elżbiety Stefaniuk i Pani Anny Borówki wzięły udział w zajęciach w Archiwum Państwowym w Przemyślu. Na lekcji uczniowie dowiedzieli się jak wyglądał Przemyśl 100 lat temu, jak ubierały się wytworne damy i dżentelmeni. Co to było atelie a nawet dagerotypia. Jak to podczas lekcji bywa wiedza uczniów została sprawdzona poprzez rozwiązywanie krzyżowki. Na zakończenie zajęć odbyła się projekcja filmu pt. „Twierdza Przemyśl”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego Ziemii Przemyskiej gdzie obejrzeliśmy wystawę „Dywizjon idzie na wojnę”. Przedstawiała ona umundurowanie, uzbrojenie, opis najważniejszych bitew kampanii wrześniowej na terenie Polski i w naszym regionie.