Sprzątanie Świata

utworzone przez | paź 9, 2019 | Aktualności

ss20 września 2019 roku uczniowie klas III wraz z wychowawcami już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu.

Akcję rozpoczęto od pogadanki tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły, na placu zabaw czy boisku szkolnym. Uczniowie wyposażeni w wiedzę, worki i rękawiczki jednorazowe przystąpili do pracy z zapałem i wielką radością. Uprzątnęli teren wokół szkoły i w centrum miasta.

Udział dzieci w tym projekcie przyczynił się do podniesienia wiedzy i świadomości ekologicznej, zainspirował je do podejmowania coraz to nowych wyzwań w tym kierunku oraz zachęcił do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.