Wycieczka do Fabryki Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

utworzone przez | paź 14, 2019 | Aktualności

W dniu 09.10.2019 r. klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Fabryki Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania bombek. Pod opieką pani przewodnik oglądaliśmy stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok. Podziwialiśmy setki niepowtarzalnych ozdób. Poznaliśmy cały proces wyrobu bombki, od rozgrzewania szkła nad palnikiem, aż do ręcznego zdobienia przez panie w pracowni dekoracyjnej.
Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu, którą mogły zabrać ze sobą do domu. Na pamiątkę  otrzymały też bombkę  z własnym imieniem. Na koniec udaliśmy się do firmowego sklepu, w którym zakupiliśmy przepiękne ozdoby. Zawisną one na choinkach w naszych domach podczas świąt. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Centrum Zabaw ,,Fantazja” w Rzeszowie. W sali zabaw dzieci mogły korzystać z przeróżnych atrakcji, np.: wspinaczka, zjeżdżalnie, basen z kulkami itp. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły roześmiane buzie dzieci. Po godzinnych szaleństwach udaliśmy się w dalszą drogę powrotną do Radymna.