utworzone przez | paź 17, 2019 | Aktualności

W miniony poniedziałek, 14 października, cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Najpierw wszyscy zgromadzili się w kościele pw. Św. Wawrzyńca na mszy św. w intencji pracowników szkoły. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do obu budynków szkolnych, gdzie odbyły się uroczyste okolicznościowe akademie. Otwierając akademie p. dyrektor podkreślił rolę i znaczenie tego święta, jak również istotną funkcję szkoły i nauczycieli w procesie wychowania i kształcenia najmłodszego pokolenia. Swoją obecnością zaszczycili obie uroczystości m.in. p. Burmistrz oraz przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły. Obecni na uroczystości goście oraz przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli na ręce p. dyrektora podziękowania nauczycielom za codzienny trud nauczania i wychowania dzieci oraz życzenia pomyślności w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Dzień Edukacji Narodowej to święto, w czasie którego nagradza się nauczycieli za podejmowane działania wychowawcze i osiągnięcia edukacyjne. Z tej okazji nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Edyta Sowa, której gratulujemy takiego zaszczytnego wyróżnienia. Ponadto nagrodą Burmistrza Miasta Radymno uhonorowane zostały: p. Ala Sucha, p. Elżbieta Kawulka oraz p. Jerzy Mil. Z kolei nagrodami dyrektora szkoły wyróżniona została grupa kilkunastu nauczycieli, jak również pracownicy administracji i obsługi szkoły. Obie uroczystości zakończyły barwne występy uczniów.