16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Ratujemy i uczymy ratować

utworzone przez | Paź 20, 2019 | Aktualności

16 października już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Akcję tę organizuje Fundacja WOŚP w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

Punktualnie o godzinie 12 w szkole, na sali gimnastycznej spora grupa naszych uczniów z klas młodszych, rozpoczęła czynności ratownicze na fantomach. Akcja była prowadzona nieprzerwanie przez 30 minut i miała na celu popularyzację pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych. Dzięki takim działaniom, pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Dzieci uczą się reagować, kształtują w sobie pozytywne postawy i nawyki.

Czy udało się pobić dotychczasowy rekord z 2018 roku, dowiemy się w ciągu tygodnia. Tymczasem prezentujemy relację fotograficzną z tego wydarzenia. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania naszych uczniów.

Od lat prowadzimy w naszej szkole działania w ramach Projektu Edukacyjnego , „Ratujemy i Uczymy Ratować”, które pokazują dzieciom, że , „ratowanie jest dziecinnie proste”.