Spotkanie z pracownikami PKP

utworzone przez | paź 28, 2019 | Aktualności

W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu i prelekcji edukacyjno – informacyjnej dotyczącej poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych prowadzonych w ramach projektu Kampania społeczna – „Bezpieczny przejazd”, Bezpieczne tory”.

Pracownicy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Straży Ochrony Kolei w bardzo przystępny sposób przedstawili uczniom jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Dzieci oglądając bajki dowiadywały się jak właściwie trzeba zachowywać się kiedy zbliżamy się do torów.

Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć i przymierzyć strój i sprzęt Straży Ochrony Kolei oraz poznać ich pracę. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził pies odpowiednio przeszkolony do pracy na kolei.

Spotkanie przedstawicieli kolei z uczniami zostało zorganizowane z inicjatywy p. Tomasza Andrejki.