Pasowanie pierwszoklasistów.

utworzone przez | paź 29, 2019 | Aktualności

23 października 2019 r. grupa 48 „pierwszaków” składając uroczyste ślubowanie dołączyła do grona uczniów. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Mieczysław Piziurny, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Pacek, Przewodniczący Rady Rodziców Artur Marciak, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Małgorzata Trojnar, Dyrektor Przedszkola Parafialnego Siostra Magdalena Rut, Pan Dyrektor Paweł Kalisz, Pani Wicedyrektor Alina Suchy oraz rodzice pierwszoklasistów.

To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, nowi uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Zanim jednak pierwszaki zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowe, odświętnie ubrane i bardzo przejęte przystąpiły do zaprezentowania swoich umiejętności. Zatańczyły poloneza, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano Ucznia Szkoły Podstawowej w Radymnie. W podniosłej atmosferze pan Dyrektor dokonał aktu pasowania kandydatów. Następnie wychowawczynie, Joanna Maziarz i Małgorzata Hamacher, rozdały uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie czekał dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.