ASERTYWNOŚĆ- KLUCZ SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI

utworzone przez | lis 8, 2019 | Aktualności

asertywnoscW poniedziałek 4 listopada 2019 odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczno-wychowawcze dla uczniów pod nazwą „Czy warto być asertywnym?”, prowadzone przez p. psycholog Bożenę Kołcun i psychoterapeutę p. Beatę Łaba z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu. Celem zajęć było wyposażenie uczniów w kompetencje komunikacyjne i umiejętności asertywne. Uczniowie podczas warsztatów w oparciu o przekazywaną im wiedzę w części praktycznej doskonalili postawy własne, czyli uczyli się trudnej sztuki wyrażania swoich potrzeb. Umiejętności zachowań asertywnych są szczególnie ważne w okresie adolescencji, stanowią czynnik chroniący przed uzależnieniami, wyznaczają poziom zachowania w sytuacjach interpersonalnych. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy VIII b.