101 rocznica Odzyskania Niepodległości

utworzone przez | lis 14, 2019 | Aktualności

Dnia 8 listopada 2019 roku dla uczniów klas I-III odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Scenografię uroczystości przygotowały p. M. Burbeło i p. M. Reszka, zaś część artystyczną przygotowała p. K. Bąba                                z udziałem uczniów klasy II c.

Apel rozpoczął się powitaniem wszystkich zebranych przez wicedyrektor szkoły p. Alinę Suchy. Następnie uczestniczący w akademii uczniowie mieli okazję obejrzeć część artystyczną. Było to widowisko artystyczno-historyczne, które w formie kilku pantomim, wierszy i piosenek ukazało rozbiory Polski, zrywy niepodległościowe Polaków, wybuch I wojny światowej, powstanie Pierwszej Kadrowej, odzyskanie niepodległości i powstanie Państwa Polskiego w roku 1918. Akademia miała przypomnieć ciężkie czasy dla Polski i Polaków, wzbudzić w nas refleksje, wprowadzić zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, zachęcić do pielęgnowania pieśni narodowych, patriotycznych oraz rozbudzić świadomość bycia Polakiem i przynależności do kraju Ojczystego.

Na zakończenie akademii uczniowie, którzy brali udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Niepodległa”, zostali nagrodzeni dyplomami                        i nagrodami rzeczowymi, a o godz. 11.11 wspólnie odśpiewano hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.