Wycieczka klas czwartych

utworzone przez | Gru 5, 2019 | Aktualności

W dniu 26 listopada 2019 roku uczniowie klas czwartych pod opieką pań: R. Pawlik, E. Sowy i A. Radziejowskiej uczestniczyli w wycieczce do Jarosławia.

Najpierw grupa udała się do Kina na biegunach, gdzie dzieci obejrzały wzruszający film pt. „Był sobie pies 2”.

Jest to kontynuacja kinowego hitu, który w Polsce zachwycił prawie 650 tysięcy widzów w każdym wieku. Reżyserka najsłynniejszych seriali w historii telewizji, Gail Mancuso przedstawia nie tylko najzabawniejszy, ale najbardziej wzruszający i nieprzewidywalny film roku dla widza w każdym wieku. Pokazuje on, że wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Były chwile, że musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

Po obejrzeniu filmu uczniowie udali się na jarosławski rynek, gdzie zwiedzili Podziemne Przejście Turystyczne. Trasa obejmuje podziemia trzech okazałych kupieckich kamienic: Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów. Ta nowatorska atrakcja łączy w sobie konwencjonalną ekspozycję z ogromną ilością urządzeń multimedialnych oraz sugestywnymi scenografiami, dzięki czemu zwiedzanie nie opiera się jedynie na suchej narracji lecz jest wspaniałą rozrywką dla zwiedzających. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię Jarosławia, zwłaszcza życie mieszkańców w XVI i XVII. W tym czasie Jarosław był drugim po Frankfurcie nad Menem ośrodkiem handlowym w Europie. Tutaj cztery razy w roku odbywały się słynne jarmarki. Miasto potrzebowało przestrzeni magazynowych do przechowywania towarów. Pod kamienicami drążono korytarze, które utworzyły swoiste, niezależne od siebie sieci podziemnych labiryntów. Dzisiaj podziemia stanowią dziedzictwo kulturowe Jarosławia.

Uczniowie pełni wrażeń dzielili się swoimi przeżyciami z opiekunami i rówieśnikami.