16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Mikołajki jak z bajki

utworzone przez | Gru 15, 2019 | Aktualności

mikolaj5 grudnia od samego rana w naszej szkole zapanowała atmosfera napięcia i wyczekiwania. Miły nastrój szybko wszystkim się udzielał. Po korytarzach kręciły się dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Na tę jedyną w roku wizytę z niecierpliwością, czekały przecież cały rok.

Kiedy wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, w końcu zadzwoniły dzwoneczki i pojawił się długo oczekiwany Święty Mikołaj w towarzystwie aniołów. Uczniowie na powitanie Mikołaja zaprezentowali wierszyki i piosenki, a dziewczynki z klasy III a i III b wykonały wzruszający taniec z szarfami do piosenki ,,Hallelujah”. Dzieci zgodnie obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom, ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Święty Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Szanowny Gość wykazał bardzo dużo cierpliwości, kiedy z każdą klasą pozował do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie wizyty Mikołaj okazał się prawdziwym wielbicielem piłki nożnej, bo strzelił kilka goli co niektórym zażartym kibicom piłki nożnej z naszej szkoły. Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i Święty Mikołaj musiał się pożegnać, bo przecież czekali na niego jeszcze w wielu miejscach. A więc do następnego roku Drogi Mikołaju!!!

Ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo, bo co najważniejsze – mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!