Wigilia u najmłodszych

utworzone przez | gru 27, 2019 | Aktualności

W piątek 20 grudnia w szkole panował już świąteczny nastrój. Kilka minut po ósmej wszystkie dzieci zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie obejrzały jasełka w wykonaniu uczniów klas drugich. Mali aktorzy przenieśli widzów do Betlejem, gdzie w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel, któremu hołd oddali pasterze i Trzej Królowie. Hołd i wdzięczność wyraziły też dzieci, przedstawiciele każdej klasy, składając dary. Pan dyrektor dziękując aktorom złożył wszystkim życzenia świąteczne. Dokonał też podsumowania konkursów o tematyce bożonarodzeniowej. Wszyscy wykonawcy szopek zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Podobnie uczniowie, którzy wykonali ozdoby choinkowe i kartki świąteczne. Po akademii dzieci spotkały się w swoich salach na wigiliach klasowych, dzieliły się opłatkiem, kolędowały i częstowały się tradycyjnymi daniami wigilijnymi przygotowanymi przez rodziców.