Bezpieczne ferie

utworzone przez | sty 10, 2020 | Aktualności

Dnia 10 stycznia 2020 r. dla uczniów klas I-III odbył się apel, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci podczas tegorocznych ferii zimowych. Apel przygotowała p. Krystyna Bąba. Na wstępnie uczniów powitała pedagog szkoły p. Katarzyna Gałęza, przypomniała o zbliżających się feriach i omówiła kilka ważnych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw. Następnie uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny pt. „Bezpieczne zabawy zimowe 2020”, którego celem było zapoznanie i utrwalenie bezpiecznych zachowań podczas zabaw na śniegu i lodzie, przy poruszaniu się chodnikiem i korzystaniu z dróg publicznych, oraz odpowiednim ubiorze i numerach alarmowych. Sprawdzeniu zapamiętania zasad bezpieczeństwa posłużył turniej międzyklasowy – w którym każda klasa miała za zadanie ułożyć zdanie z rozsypanych sylab. Wszyscy uczniowie świetnie sobie z tym zadaniem poradzili. Apel uatrakcyjniła piosenka w formie karaoke pt. „Zima lubi dzieci”, zaśpiewana przez wszystkich uczniów. W tym dniu o zasadach bezpieczeństwa zimą również przypominały uczniom gazetki na korytarzu szkolnym.

Opracowanie K. Bąba