RODZINNE KOLĘDOWANIE

utworzone przez | sty 16, 2020 | Aktualności

koledowanie9 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie odbyła się trzecia edycja koncertu kolęd
i pastorałek „Rodzinne Kolędowanie”
w wykonaniu radymniańskich rodzin, przyjaciół, dzieci i młodzieży.

W wypełnionej po brzegi sali przybyłych gości i kolędników powitała Pani dyrektor MOK w Radymnie – Dorota Gunia.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: Burmistrz Miasta Radymna – Pan Mieczysław Piziurny, dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej – Pan Paweł Kalisz i Pani Alina Suchy.

Najważniejszym celem spotkania było kultywowanie polskiej, rodzinnej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia. Jeszcze raz przeżyliśmy świąteczne chwile – rodzice, dziadkowie, dzieci, uczniowie, przyjaciele, nauczyciele, sąsiedzi… – razem Dzieciąteczku na chwałę.

Można by zadać pytanie, dlaczego śpiewamy kolędy? Idealnie pasują tu słowa poety księdza Jana Twardowskiego, które doskonale opisują nastrój, który panował podczas koncertu: „Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

Do udziału w koncercie zgłosiło się 17 rodzin i grup przyjaciół (w sumie 59 kolędników), którzy przy melodii kolęd lub z własnym akompaniamentem wyśpiewali swoje ulubione pastorałki. Każdy wykonawca otrzymał „Certyfikat Kolędnika”, drobne upominki oraz został nagrodzony dużymi brawami.

Na scenie nie zabrakło również tradycyjnych scenek jasełkowych w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie.

Wszyscy uczestnicy spotkania, zarówno kolędnicy, jak i zgromadzona publiczność wspólnym kolędowaniem jeszcze raz w ten styczniowy wieczór przywołali bożonarodzeniowy, rodzinny czas, podczas którego w każdym ludzkim sercu wraz z Małym Dzieciątkiem rodzi się miłość, dobro i nadzieja.

„Rodzinne Kolędowanie” zostało zorganizowane dzięki współpracy Szkoły Podstawowej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie.