W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYGNANYM I WYKLĘTYM

utworzone przez | Mar 8, 2020 | Aktualności

Bez tytułu2 marca 2020 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych młodzież i nauczyciele Szkoły Podstawowej
w Radymnie złożyli hołd żołnierzom drugiej konspiracji
za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej
i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny.

Z tej okazji na korytarzu szkolnym zostały rozwieszone plakaty prezentujące sylwetki Niezłomnych Polaków oraz odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy uczniowie wysłuchali informacji, wierszy i piosenek o losie Żołnierzy Wyklętych.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości uczcili ich pamięć odśpiewaniem hymnu narodowego.

Apel przygotowali uczniowie klasy 5A, 6A i B oraz 7C pod kierunkiem p. Elżbiety Kawulki i p. Agnieszki Radziejowskiej. W organizację obchodów święta włączyli się p. Maria Lewandowska i p. Jerzy Mil.