16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Rok szkolny 2013/2014

odkrywamy_talent

Nasi uczniowie wykazują postawy twórcze i  odnoszą znaczące sukcesy w konkursach wiedzy, zawodach sportowych i działaniach artystycznych.  Oto ich największe sukcesy.

Osiągnięcia uczniów w konkursach wiedzy: wiedza

 

  • laureatka Wojewódzkiego  Konkursu Kuratoryjnego z j. polskiego – Ewa Czternastek kl. VI C;  
  • finalista Wojewódzkiego  Konkursu Kuratoryjnego z przyrody – Jakub Słabicki kl. VI B;                                                                                                                 
  • I m-ce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym o Marszałku Józefie Piłsudskim – Bernard Kowalowicz kl. VI B;   
  • finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA – Jarosław Kurasz kl. IV A                                                                                           
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS:archi

a)      laureaci  I stopnia z wyróżnieniem (100% pkt) –   Kacper Moszumański kl. VI C i Michał Trelka kl. VI B;

b)     laureatka II stopnia (92 % pkt)- Anna Napierko kl. IV B;

c)      laureat IV stopnia (84 % pkt) – Paweł Gniewek kl. V B;

d)     laureaci V stopnia (80 % pkt) – Patryk Czerepak kl. IV B, Katarzyna Pilsak kl. VA, Linda Brzyska kl. V A, Katarzyna Chmiel kl. V A;

  • finaliści XII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk” –               Ewa Czternastek kl. VI C, Jakub Słabicki kl. VI B, Kacper Moszumański                    kl. VI C;
  • finaliści  regionalnego konkursu ekologicznego  EKOLOG ROKU 2013 – Jakub Słabicki i Michał Trelka z kl. VI B;  
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”:

wyróżnienia za uzyskany wynik: Joanna Brzyska kl. IV B i Jarosław Kurasz kl. IV A oraz wysoki wynik uczniów: Kacpra Moszumańskiego kl. VI C (92,50 pkt), Michała Trelki kl. VI B (90,00 pkt) i Ewy Czternastek kl. VI C (88,25pkt);

  • I m-ce w V Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego Niziny 2014 – Kamila Reszka kl. VI B, Bernard Kowalowicz kl. VI B i Jakub Tomaszewski kl. VI ;   
  • wyróżnienia w konkursie literackim „Jan Paweł II człowiek nie z tej Ziemi” zorganizowanym dla Podkarpacia przez Jarosławskie Opactwo Benedyktynek – Justyna Gołdy, Agata Kocuń i Aneta Sławińska z kl. IV A.

 

 

Osiągnięcia sportowe uczniów:    sportowe

  • I m-ce w powiecie oraz awans do finału wojewódzkiego w trójboju lekkoatletycznym na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
  • III m-ce w powiatowym turnieju piłki nożnej chłopców  Z PODWÓRKA NA STADION ;
  • II  m-ce  chłopców oraz III m-ce dziewcząt w powiecie w turnieju piłki nożnej „Łukacijewska Cup”;
  • III m-ce dziewcząt i II m-ce chłopców w powiecie na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce.

 

 

Działania artystyczne:     art

 

A.   Programy artystyczne:

  • W CIENIU TWOICH RĄK – program z okazji kanonizacji JPII;
  • APEL KATYŃSKI;
  • program poświęcony Bohaterom Września 1939 r.,
  • z okazji Święta Niepodległości;
  • JasełkaB.     Przedstawienia
  • SKRZYDLATA HISTORIA – przedstawienie szkolnej grupy teatralnej „Filemonek, która uczestniczyła z nim w XXII przeglądzie szkolnych form teatralnych „Jarosławski Kacperek – nagroda za szczerość młodych aktorów i pomysłowe kostiumy; indywidualna nagroda i wyróżnienie dla Justyny Gołdy z kl. IV A za rolę czarodziejki;
  • BAJKA O SMOKU – przedstawienie kukiełkowe wystawione w szkole                           i w Jarosławskim Opactwie Benedyktynek;

Inne:   I m-ce w województwie w zbiórce baterii.