16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Rok szkolny 2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów

 

Osiągnięcia uczniów w konkursach wiedzy

  • Laureat Wojewódzkiego  Konkursu Kuratoryjnego z j. angielskiego – Jarosław Kurasz kl. VI A;
  • Finaliści  Wojewódzkiego  Konkursu Kuratoryjnego z matematyki – Jarosław Kurasz kl. VI A, Daniel Słabicki kl. VI B;
  • Udział w rejonowym etapie Konkursu Kuratoryjnego z j. polskiego – Justyna Gołdy kl. VI A;     
  • Udział w rejonowym etapie Konkursu Kuratoryjnego z matematyki – Patryk Maj kl. VI A;
  • Udział w rejonowym etapie Konkursu Kuratoryjnego z historii – Joanna Brzozowska kl. VI B, Mateusz Pałczyński kl. VI A;
  • Udział w rejonowym etapie Konkursu Kuratoryjnego z przyrody – Adrian Świecarz  kl. VI B;
  • Finaliści Międzynarodowego konkursu Matematycznego PANGEA – Jarosław Kurasz kl. VI a, Bartosz Niedźwiedź kl. IV b;
    • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” – Bartosz Niedźwiedź kl. IV b – wynik „bardzo dobry”,  Patryk Maj kl. VI a, Jarosław Kurasz kl. VI a, Daniel Słabicki kl. VI b – wyróżnienia;
    • Finaliści powiatowego konkursu z matematyki dla klas piątych „Krok przed metą” – Jakub Sudoł kl. V a – I m-ce, Jakub Krupa kl. V b –                III m-ce;
      • Powiatowy konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”Jarosław Kurasz kl. VI a – wyróżnienie;
      • Finaliści powiatowego konkursu z j. polskiego dla klas piątych „Krok przed metą” – Konrad Cicirko kl. V a – II m-ce, Jakub Sudoł kl. V a – wyróżnienie;
      • Finaliści  regionalnego konkursu ekologicznego  „EKOLOG ROKU 2016”: Jakub Stec kl. VI a (III m-ce), Justyna Gołdy kl. VI a, Patryk Maj kl. VI a;
      • VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Nizinach – I m-ce: Justyna Gołdy kl. VI a, Jarosław Kurasz kl. VI a, Jakub Czesnak kl. VI a;    
      • I miejsce w dekanalnym konkursie biblijnym – Adrian Świecarz  kl. VI b oraz udział w finale tego konkursu.

 

Osiągnięcia sportowe  uczniów

 

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

I m-ce w powiecie – sztafetowe biegi przełajowe;

I m-ce – indywidualne biegi przełajowe;

I m-ce – czwórbój lekkoatletyczny chłopców;

IV m-ce w województwie – skok w dal dziewcząt;

VI m-ce w województwie – indywidualne biegi przełajowe;

IV m-ce w powiecie – drużynowy turniej szachowy;

III m-ce w powiecie – koszykówka chłopców;

III m-ce w powiecie – koszykówka chłopców;

IV m-ce w powiecie – koszykówka dziewcząt;

  • Turniej o Puchar Premiera – III m-ce w powiecie – piłka nożna dziewcząt
  • III m-ce w powiatowych rozgrywkach „Z podwórka na stadion”;

 

Inne działania

 

  • XVI Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa  – III m-ce zespołu                     w składzie: Ola Hajduk kl. III c, Kamila Sierżęga kl. II c, Patryk Wujek  kl. III a i Dawid Budniak kl. II b
  •  I m-ce w Półfinałach Wielkiej Ligi Czytelniczej  w kategorii klas I-III  – drużyna  w składzie Malwina Piętka z klasy II a, Maja Sudoł z klasy            II b i Łucja Wolanin   z klasy III c – IV m-ce w finale  10 najlepszych drużyn  z całej Polski w Katowicach podczas  V Wielkiej Zabawy Rodzinnej.

                  

 

 

Osiągnięcia  artystyczne

 

  • Wojewódzki Konkurs z cyklu Literatura i Dzieci pod hasłem „Podróże małe i duże”,  w drugim etapie – rejonowym udział wzięli: Paweł Rajzer              z kl. 3 B oraz duet Jagoda Miciak (4 B) i Jakub Olech (5 a) – wyróżnienie
  • XXVI Rejonowy Konkurs Piosenki „O Złoty Klucz Do Sławy”                             w Jarosławiu – Maja Sudoł (kl. 2 b) – III miejsce
  • VI Gminny Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – Weronika Karbownik  (kl.2 c) –  wyróżnienie
    • V edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno – Plastycznego „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Pojazdy kosmiczne”- Kamil Kic (kl. 2 a) –  wyróżnienie.

Konkursy szkolne

 „Anioły i gwiazdy” 

 

– kategoria: klasy I – III

  • I miejsce – Maja Gomółka kl. II a
  • II miejsce – Julia Sawa kl. I a
  • III miejsce – Michał Biały kl. I a
  • Wyróżnienia:  Zuzanna Rusin  I, Malwina Piętka  II a, Julia Świecarz II a, Zuzanna Kosztyła  I b

 

–  kategoria: klasy IV-VI

  • I miejsce – Adrian Świecarz kl. VI b
  • II miejsce – Natalia Sierżęga kl. V b
  • III miejsce – Julia Balicka kl. V a
  • Wyróżnienie: Aleksandra Sobolewska kl. IV

 

„Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

 

  • I miejsce – Szymon Biały kl. IV b i Michał Biały  kl. I a
  • II miejsce – Katarzyna Mil kl. II c  oraz Agata Kocuń kl. VI a
  • III miejsce – Julia Balicka kl. V b oraz Malwina Piętka kl. II a
  • Wyróżnienie: Julia Burbeło I a, Kacper Czech II a, Weronika Karbownik, Oliwia Madejowska IV b, Jagoda Madejowska II c, Natalia Sierżęga V b i Kamila Sierżęga II c

 

 

 „Najpiękniejsza Pisanka”

 

– kategoria: klasy I – III

  • I miejsce – Miłosz Hyś kl. II a
  • II miejsce  – Anastazja Wielgosz kl. I d
  • III miejsce – Julia Świecarz kl. II a
  • Wyróżnienia:  Julia Bat kl. I a, Marcel Golba kl. I c, Otylia Stryczek kl. II c, Kacper Czech kl. II a, Ewa Marciak kl. III b, Damian Figiela kl. III c

 

– kategoria:  klasy IV – VI

  • I miejsce – Natalia Bojarska  kl. V b
  • II miejsce – Szymon Biały kl. IV b
  • III miejsce – Patrycja Bembenek  kl. V a
  • Wyróżnienia: Julia Szostak Maik  kl. IV b, Amelia Wanio                    kl. IV b, Regina Kania kl. V a, Oliwia Broszko kl. IV a

 

 

Konkursy z okazji Dnia Ziemi:

 

konkurs wiedzy ekologicznej

I miejsce:

  • w kategorii klas IV-  klasa 4a  –Julia Jackowska, Nikodem Kowalski, Natalia Burdzińska
  • w kategorii klas V –  klasa 5a –Regina Kania, Konrad Cicirko, Mikołaj Pac
  • w kategorii klas VI –  klasa 6 b – Anna Napierko, Kacper Szałaj, Patryk Czerepak

 

 

,, Bajkowe Śmieciaki”

kategoria klas 1-3:

  • I miejsce – Emilia Przytula kl.1a
  • II miejsce  – Jagoda  Madejowska kl.2c
  • III miejsce – Julia Lisowska kl.2a

 

kategoria klas 4-6:

  • I miejsce  – Miriam Łakomska kl.5b
  • II miejsce – Nikola Magoń  kl.4a
  • III miejsce – Julia Balicka kl.5a

 

Konkurs na najlepszy plakat o tematyce ekologicznej :

 

  • I miejsce  klasa 4a – Oliwia Broszko, Małgorzata Czyrek, Amelia Dłuchoń, Nikola Magoń, Anna Broda, Natalia Burdzińska
  • II miejsce klasa 4b – Oliwia Zawiślińska, Kamila Szmagara, Wiktor Szałyga, Aleksandra Sobolewska, Julia Maik
  • III miejsce klasa 5b – Amelia Rabczak, Karolina Jurkiewicz, Dobrosława Lenar, Miriam Łakomska