Wielka Liga Czytelników – zakończenie projektu

utworzone przez | Cze 17, 2020 | Aktualności

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT CZYTELNICZY
Od  listopada 2019  uczniowie naszej szkoły brali  raz czwarty  udział w kolejnej

edycji ogólnopolskiego konkursu „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”.

W I etapie – szkolnym zadaniem dzieci było wypożyczenie wybranych przez siebie książek z listy konkursowej i rozwiązywanie przygotowanych testów. Uczniowie wytrwale rozwiązywali je w domu, podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane. Aby zaliczyć test i uzyskać jedną z co najmniej dziesięciu sprawności, należało uzyskać minimum 80 punktów.

Etap pierwszy, szkolny został w naszej szkole zakończony tuż przed zawieszeniem pracy szkół z powodu epidemii.

Oto kilka danych dotyczących projektu:

W projekcie wzięło udział   74 uczniów z naszej szkoły.

Uzyskano:

376 sprawności – klasy 1-4

66 sprawności – klasy 5-8

Razem  – 442 sprawności

To jest naprawdę świetny wynik.

Uzyskano 28 kwalifikacji do Mistrzostw Szkoły.

Oto nasi Znakomici i wytrwali czytelnicy z 10 lub więcej sprawnościami:

1. Emilia Kuklińska
  27. Emilia Przytuła
  28. Maja Gomółka
  29. Michał Biały

Gratulujemy , to był duży wysiłek i mamy nadzieję , że jeszcze więcej przyjemności z czytania.

Uczniowie , którzy zdobyli 10 lub więcej sprawności mogli przystąpić do testu kwalifikacyjnego ze znajomości książki „ Kaktus na parapecie czyli podroż w przeszłość” – klasy 1-4  oraz „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 13 fajerek” – klasy 5-8.

Decyzją organizatora projektu Wielka Liga Czytelników TEST KWALIFIKACYJNY ze znajomości książek „Kaktus na parapecie” i „Dziewczyna i chłopak”  został przeprowadzony w całym kraju  w formie zdalnej  11 maja 2020 r. i  trwał  60 minut .
Przystąpiło do niego 16 uczniów z kwalifikacjami z klas 1-4 i 4 uczniów z Klas 5-8.

Oto wyniki i ilość zdobytych punktów.

Emilia Kuklińska 100 Brawo!!!
Michał Piętka 100 Brawo!!!
Anna Stryczek 100 Brawo!!!
Norbert Kalin 100 Brawo!!!
Mateusz Kud 100 Brawo!!!
Katarzyna Gdula 97
Szymon Krawczyk 96
Adam Pich 93
Maciej Mizgiel 88
Antoni Tomaszewski 84
Szymon Omański 81
Krzysztof Zwoliński 66
Przemysław Mroczko 62
Wszołek Zuzanna 59
Alina Zawada 51
Martyna Hendzel 40
Malwina Piętka 93
Maja Gomółka 91
Michał Biały 87
Emilia Przytuła 86
       Kilkoro zawodników otrzymało najwyższe noty – 100 pkt . Potrzebna była dogrywka.

Z  przyjemnością ogłaszamy, że laureatami szkolnego finału konkursu Wielka Liga Czytelników zostali:

klasy I – IV po dogrywce
Mistrz Szkoły  – ANNA STRYCZEK klasa I a
 I Wicemistrz Szkoły –EMILIA KUKLIŃSKA klasa IIc
II Wicemistrz Szkoły – MICHAŁ PIĘTKA klasa IIa
klasy V-VIII

Mistrz Szkoły  – MALWINA PIĘTKA klasa VI a
I Wicemistrz Szkoły – MAJA GOMÓŁKA klasa VI a
II Wicemistrz Szkoły – MICHAŁ BIAŁY klasa V a
Gratulacje!

Kolejny etap  to była  kolejna książka do przeczytania.
Aby zmierzyć się z etapem powiatowym należało przeczytać kolejne konkursowe książki,  uczniowie klas 1-4 czytali ,,Hulajnogą przez smoczą wyspę” – Dominika Wieczorkiewicza
a uczniowie klas V-VIII mieli wykazać się szczegółową znajomością książki autorstwa Antoniny Kasprzak, pt. ,,Wiłka – smocza dziewczyna”.

Przygoda z czytaniem tych książek była dla finalistów dużą przyjemnością.

FINAŁ (MISTRZOSTWA POWIATU) ODBYŁ SIĘ 28 MAJA .

W związku z ogłoszonym na terenie Polski stanem epidemii finał powiatowy odbywał się

w wersji on-line.  W całej Polsce finalistów było ponad 2000..

W powiecie jarosławskim do konkursu przystąpiło 21 uczniów reprezentujących następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa nr 4 im. St. Żeromskiego w Jarosławiu,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu,
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Radymnie,
  • Szkoła Podstawowa im. ks. J. Radochońskiego w Wierzbnej,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zapałowie.

Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałych wyników  a rodzicom dziękujemy za wsparcie i dodanie otuchy.

Z wielka przyjemnością ogłaszamy, iż:

w  kategorii kl.. I-IV

Mistrzem  Powiatu została EMILIA KUKLIŃSKA

I WICEMISTRZEM POWIATU  zostali – ANNA STRYCZEK I MICHAŁ PIĘTKA

w  kategorii kl.. V-VIII
Mistrzem  Powiatu zostali MALWINA PIĘTKA I MICHAŁ BIAŁY

I WICEMISTRZEM POWIATU  została MAJA GOMÓŁKA

Wielkie Brawa i Gratulacje!!!

Pomimo trudności kolejna karta historii Wielkiej Ligi Czytelników została wypełniona.. Mamy nadzieję , że konkurs  dostarczył  dzieciom wielu pozytywnych emocji.

Powtarzamy z a organizatorami:

„Cieszcie się z udziału w tym czytelniczym projekcie oraz z faktu, że jesteście częścią społeczności najaktywniejszych czytelników w Polsce. Największą nagrodą dla Was jest zdobywanie wspaniałych umiejętności, które daje Wam czytanie książek i samo rozwiązywanie testu. Uczyliście się podczas finału panowania nad emocjami i nad szybko uciekającym czasem. Uczyliście  się tworzenia społeczności. Dzięki temu, że jest nas tak dużo konkurs jest atrakcyjny. Mogliście się  przekonać się, że w całej Polsce jest sporo osób, które lubią czytać książki.

Każdy z Was  mógł  wygrał zdobywając cenne doświadczenie.”

Dziękujemy za Wasz udział w konkursie.
       Razem tworzymy społeczność aktywnych czytelników.

Najważniejszym celem naszego projektu jest promocja systematycznego czytania
w rodzinach.
                    Konkurs ma zmotywować do czytania książek. Nie, ze względu na nagrody, ale na wartości, które niesie ze sobą czytanie. Pragniemy, żeby dzieci i młodzież, a także całe rodziny czytały również po zakończeniu konkursu. I to w dużej mierze zależy od Rodziców. Wspierajmy się zatem wzajemnie i traktujmy czytanie jako pożyteczną przyjemność.
Niech największą nagrodą będzie wspólne spędzanie czasu z książką w gronie rodziny
i przyjaciół.

Jeszcze  raz zachęcam do czytania pogodnych książek. Pamiętajcie, wszystko ma dobre strony, ale najwięcej dobrych stron ma książka.

Gratulacje i do zobaczenia!

szkolny koordynator konkursu Marta Czerniecka