Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

utworzone przez | Lip 6, 2020 | Aktualności

W nietypowych okolicznościach, podobnie jak ostatnie miesiące nauki, odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na konieczność zachowania obostrzeń epidemiologicznych nie odbyło się tradycyjne spotkanie całej społeczności szkolnej. Począwszy od godziny ósmej, w odstępach co 30 minut uczniowie poszczególnych klas przychodzili na plac przed obydwoma budynkami szkolnymi w celu odebrania świadectw promocyjnych do następnej klasy oraz – w przypadku klas ósmych – świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Na każdym z takich spotkań p. dyrektor krótko podsumował mijający rok szkolny, a następnie z jego rąk najwybitniejsi uczniowie otrzymywali nagrody ufundowane przez p. burmistrza oraz dyrektora szkoły. Tutaj w szczególny sposób, dyplomem „Primus inter pares” oraz specjalną nagrodą, wyróżniona została uczennica klasy 6a Malwina Piętka, która ze wszystkich przedmiotów uzyskała oceny celujące i tym samym najwyższą średnią wśród uczniów klas IV – VIII. Podobnie nagrodzeni zostali laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz uczniowie, którzy zdobywali czołowe miejsca w różnych konkursach lub zawodach. W klasie 8a byli to: Oliwia Broszko, Katarzyna Matuszek oraz Karol Kontek, natomiast w klasie 8b – Bartosz Niedźwiedź, Wiktor Szałyga, Szymon Biały, Aleksandra Sobolewska oraz Julia Szostak-Maik. Pozostali uczniowie otrzymywali zaś z rąk swoich wychowawców nagrody książkowe zakupione ze środków klasowych rad rodziców. Na zakończenie każdego spotkania p. dyrektor złożył uczniom życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły życzymy spokojnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!