NARODOWE CZYTANIE 2020

utworzone przez | Paź 4, 2020 | Aktualności

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. To cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W 2020 roku – podczas 9. edycji Narodowego Czytania – lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego.

Do tej ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej włączyła się nasza szkoła.

4 września 2020 r. klasy 4 – 8 czytały wybrane fragmenty „Balladyny”. Chętni uczniowie wcześniej przygotowali najciekawsze według nich sceny dramatu
i zaprezentowali je przed swoją klasą.

Chociaż ze względu na wymogi sanitarno-epidemiologiczne tegoroczna akcja nie mogła odbyć się jednocześnie przed całą społecznością szkolną, zaangażowali się w nią wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Radymnie.

Organizacją przedsięwzięcia zajęły się polonistki: Elżbieta Rak, Anna Pacek, Elżbieta Kawulka.