ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

utworzone przez | Paź 4, 2020 | Aktualności

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Radymnie uczcili pamięć Patronów Szkoły – Bohaterów Września 1939 roku.

Uroczystość odbyła się 25 września w budynku szkoły przy ul. Lwowskiej. Rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Na początku głos zabrała Pani wicedyrektor Alina Suchy, która  powitała wszystkich obecnych oraz  przypomniała
o poświęceniu i bohaterstwie Patronów naszej szkoły dla Ojczyzny. Następnie został zaprezentowany przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny pt. „Ojczyzna ich wezwała”,  który
z jednej strony pokazywał tragiczny los oraz poświęcenie młodego pokolenia w walce z okupantem podczas II wojny światowej, a z drugiej wyrażał wdzięczność i szacunek obrońcom naszej Ojczyzny za wywalczoną dla nas wolność. Pamięć o Patronach Szkoły została wyśpiewana w piosenkach, wyrecytowana wierszem, wygłoszona słowami prawdy historycznej…

W stworzeniu klimatu tamtych tragicznych czasów pomogła bardzo wymowna scenografia, stroje, rekwizyty i oprawa muzyczna.

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne przedstawienie było prezentowane dla mniejszych grup aż czterokrotnie.

Program artystyczny „Ojczyzna Ich wezwała…”  w wykonaniu uczniów: kl. VI: Emilka Przytuła,
kl. VII: Emilka Biesiadecka, Weronika Brzyska, Julia Indra, Patrycja Krysiak, Karolina Muszak, Julia Nosal, Malwina Piętka, Milena Rabczak, Maciej Słabak , Maja Sudoł, Michał Szramik, Sabina Tomaszewska, Weronika Tworzydło, Kl. VIII: Gracjan Kuta – został przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Kawulki i p. Anny Borówki.

Nagłośnieniem uroczystości zajęli się Mateusz Król kl. 6a i Maciej Słabak kl. 7b.

W Poczcie Sztandarowym służyli uczniowie klas ósmych: Aleksandra Kosztyła, Natalia Segiń, Oliwia Wiśniowska, Sandra Sas, Miłosz Szwedzki, Karol Zieliński.