Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

utworzone przez | Paź 18, 2020 | Aktualności

16 października jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
     Najważniejszym zadaniem tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie wśród dzieci wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     W poprzednich latach przystępowaliśmy tego dnia do akcji Bicia Rekordu przez jak największą liczbę osób w resuscytacji krążeniowo – oddechowej organizowanej przez WOŚP. W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy tego zrobić.
      Niemniej jednak  w tym dniu wszyscy uczniowie przypomnieli sobie podstawowe czynności ratownicze korzystając z gazetek instruktażowych, które pojawiły się na korytarzach. W klasach pod okiem wychowawców dzieci obejrzały krótkie prezentacje na ten temat.
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w specjalnych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadzili wychowawcy. Niestety z oczywistych względów na razie nie mogły przećwiczyć nabytej wiedzy ani na sobie, ani na fantomach. Na pewno taka możliwość będzie w późniejszym czasie.
     Na zakończenia dnia uczniowie obejrzeli specjalną ,, Bajkę o koronawirusie”, która przypomniała im podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w związku z pandemią.