Dni świadomości dysleksji

utworzone przez | Lis 15, 2020 | Aktualności

Obchody Europejskiego Dni Świadomości Dysleksji odbyły się w naszej szkole w dniach 3-6 listopada 2020 r. pod hasłem „W naszym planie dobre czytanie, pisanie i wychowanie”.

Celem działań było ukazanie uczniów dyslektycznych jako ludzi z pasją i licznymi talentami oraz podniesienie świadomości na temat dysleksji wśród nauczycieli a przede wszystkim uczniów. W tych dniach w klasach młodszych odbyła się akcja „Czytam z radością, słucham z przyjemnością”. Na korytarzu szkolnym można było oglądać wystawę tematyczną poświęconą DYSLEKSJI.

W czasie tego tygodnia uczniowie klas 1-3 rywalizowali ze sobą w dwóch konkursach:

1. Konkurs plastyczny pod tytułem „ Dlaczego warto czytać”.

Pierwsze miejsce zdobyła praca Klary Szczurko z klasy I a, drugie Ani Stryczek z klasy II b, zaś trzecie miejsce trafiło do Oliwii Nowosad z klasy II a. Wyróżnienia powędrowały do Wojtka Maciejskiego z klasy Ib, Zuzanny Buczkowskiej z klasy II b i Oli Buśko z klasy I b.

1. Konkurs Kaligraficzny pod tytułem „W naszym planie piękne pisanie”.

W czasie konkursu  uczniowie rywalizowali o zaszczytny tytuł Mistrza Kaligrafii.

Mistrzami zostali:

Klasy pierwsze  – Klara Szczurko z klasy I a

Klasy drugie – Maria Żelak z klasy III a

Wyróżnienie otrzymała Kasia Lisowska z klasy IIIc

Serdecznie gratulujemy!

Obchody Dni Świadomości Dysleksji odbywają się w naszej szkole cyklicznie w każdym roku szkolnym. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Katarzyna Gałęza i Marta Czerniecka